Wybór szamba betonowego

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego sposobu odprowadzania nieczystości ze swojej posiadłości? Wahasz się między wyborem szamba betonowego? Obecnie na rynku jest wiele możliwości, z pośród których klienci mogą wybierać. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się bliżej innym sposobom utylizacji nieczystości.

  1. Szamba plastikowe: Są to zbiorniki, które – jak sama nazwa wskazuje – są wykonane z plastiku. Cechują się przede wszystkim małą masą szamba, co może wpływać pozytywnie na łatwość montażu i transportu. Jednakże mała masa ma też swoje wady. Przede wszystkim taki zbiornik plastikowy jest mało wytrzymały na jakiekolwiek większe obciążenia. Oznacza to, że nie może znajdować się na nim duża ilość ziemi czy nawet podjazd dla samochodów. Poza tym jest duże prawdopodobieństwo, że tak lekki zbiornik zostanie wypchnięty przez wody gruntowe. Szamba plastikowe nie należą także do najtańszych inwestycji. Ich ceny mogą być dwukrotnie, a nawet trzykrotnie droższe od cen szamb betonowych.
  2. Kręgi betonowe: Jest to alternatywa dla szamb betonowych. Kręgi betonowe wybierane są głównie dlatego, że mają owalny kształt i można je z łatwością łączyć. Jednak jest to rozwiązanie dobre wtedy, gdy nie potrzebujemy zbyt dużej pojemności. W przeciwnym wypadku trzeba łączyć wiele kręgów. Należy również pamiętać, że każde łączenie osłabia konstrukcję całego zbiornika i może być przyczyną wycieku nieczystości lub napływem wód gruntowych do środka zbiornika.
  3. Szambo betonowe: Szambo betonowe cechuje się przede wszystkim swoim prostopadłościennym kształtem. W przeciwieństwie do plastikowych zbiorników, betonowe mają dużą masę, przez co lepiej się go osadza w gruncie i jest bardziej wytrzymały. Jest także odporny na wypchnięcie przez wody gruntowe. Istnieje możliwość zamontowania go pod podjazdem. Nasza firma oferuje również naszym klientom wybór szamba z płytą zwykłą, z płytą najazdową lub z płytą TIR. Mamy wtedy gwarancję wytrzymałości danego zbiornika betonowego. Nasze szamba betonowe wylewane są w postaci monolitycznej, to znaczy, że nie są łączone w żadnym miejscu, z wyjątkiem mocowania płyty i komina. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasze szamba betonowe są w 100% szczelne. Nasze zbiorniki betonowe nie są odchudzane! Wszystkie są wyrabiane z najwyższej jakości produktów.

Jeżeli teraz jesteś przekonany, że wybór naszego szamba betonowego będzie dobrą decyzją to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lub do kontaktu z naszym konsultantem w celu wyjaśnienia nieścisłości lub złożenia zamówienia.